Čokoládové investovanie?

Investovanie môže byť rovnako jednoduché ako príprava čokoládového "mafinnu" alebo torty, ak vieš ako na to! Dnes si povieme o možnostiach investovania do spoločnosti, ktorej výrobky pozná každá pekárka.

Ak máš rád/a čokoládový muffin, tak prečo sa nezamyslieť nad možnosťou vlastniť akcie spoločnosti, ktorá produkuje hlavné prísady na jeho prípravu? Okrem mlieka, vajíčok a múky potrebujeme na čokoládový muffin aj čo? Predsa kakao a čokoládu! Jednou z najslávnejších spoločností na výrobu čokolády je Nestlé.

Spoločnosť, ktorá existuje už viac ako 150 rokov a má sídlo vo Švajčiarsku, je najviac známa svojimi sladkými výrobkami.

Medzi známe značky z portfólia Nestlé, ktoré nájdeme na Slovensku patria napríklad:Ak sa rozhoduješ pre spoločnosť inklinujúcu k zodpovednému podnikaniu, tak si pozri aj Instagram Nestlé.

Na grafe si môžeme pozrieť vývoj akcií od roku 2015.

Skúsme si teraz ukuchtiť náš čokoládový investičný recept ak by sme investovali 1000 eur.

Po 4 rokoch by mala naša investícia hodnotu okolo 1490,93 EUR! Samozrejme, čím vyššia je hodnota investície, tým vyšší je zisk, takže záleží iba na tebe, koľko si ochotný investovať.Spoločnosť Nestlé pozná každý maškrtník. Náš investičný recept je vypočítaný na základe reálnych výsledkov spoločnosti a ponúka ti základný prehľad o akciách Nestlé.


Ak stále nevieš ako začať so zhodnocovaním svojich peňazí, tak sa nám ozvi a my ti radi pomôžeme!


Zdroje: www.nestle.com, www.marketwatch.com, www.instagram.com/nestle,