6 dôvodov prečo vlastním kúsok z Netflixu.

Dnes sa dozvieš prečo je kúpa akcií spoločnosti Netflix "must have".

1. Chcem si zarobiť na dovolenku.

V živote si treba dávať realistické a merateľné ciele. Mojím snom je mesiac cestovania po Číne. Vypočítala som, že si potrebujem našetriť cca 5000 eur na moju cestu snov. Akým spôsobom by som si teda vedela ušetriť 5000 eur? Mojou silnou stránkou nie je práve „šporivosť“, pozrela som sa teda na to z inej strany. Ako by som si mohla zarobiť na moju vysnívanú cestu?

Jednoducho! Musím niekde rozumne investovať. Takouto investíciou môže byť aj kúpa akcií spoločnosti Netflix.


Po 5 rokoch s vkladom 1000 eur majú naše akcie hodnotu neuveriteľných 5520 €! Síce 5 rokov nie je krátka doba ale povedzme si úprimne, zarobili sme parádnu sumu peňazí, aj keď s určitým rizikom ale nemuseli sme pre to spraviť takmer nič.


2. Milujem filmy a seriály.

Je to jednoducho tak. Každý si z času na čas chce pozrieť kvalitný film, seriál, či dokument.

3. Gigantický rast spoločnosti.

Na grafe nižšie si môžeme pozrieť nárast počtu subscriberov od roku 2011 v miliónoch. To znamená, že dnes už mohol Netflix dosiahnuť globálne 200 000 000 miliónov odoberateľov na celom svete. Čo viac dodať.

4. Platforma budúcnosti.

V rámci regiónu EMEA /Europe, Middle East, Africa/ rástli príjmy neuveriteľnou rýchlosťou. Za rok 2018 boli príjmy spoločnosti Netflix $3 963 707. Za rok 2020 môžeme vidieť značný nárast, a to až na sumu $7 772 252! Aj tento fakt svedčí o tom, že spoločnosť rekordne rastie a v najbližšej dobe jej bude ťažko hroziť akýkoľvek finančný pokles.


5. Kontroverzný a zároveň objektívny.

Netflix sa nebojí kontroverznosti. Podľa Netflixu pravda bolí ale zároveň aj inšpiruje! Nie je jednoduché byť objektívny a natáčať dokumenty s pridanou hodnotou. Tejto spoločnosti sa to však nepochybne darí a nebojí sa ísť do ťažkých, či kontroverzných tém. Pre mňa boli najlepšie tieto dokumenty:

· Wild Wild Country

· Trump: An American Dream

· Jeffrey Epstein: Filthy Rich


6. Každý pozerá Netflix.

Aj tebe sa zdá, že v poslednej dobe každý rozpráva iba o tom, aký film alebo seriál pozeral na Netflixe? Nemýliš sa, je to tak. Platforma zažíva obrovský boom aj vďaka korona vírusu. Stáva sa teda témou, ktorú rozoberáš s kamarátmi, či kolegami. Žiadna iná streamovacia platforma nikdy nebola nikdy taká populárna ako Netflix!


Ak sa nevieš stále rozhodnúť, ako zhodnotiť svoje úspory, tak sa nám neváhaj ozvať a my ti vysvetlíme základné princípy investovania.