5 top spoločností na kúpu akcií v roku 2021!

Vybrali sme pre teba pár spoločností, kde vidíme predpoklad rastu do budúcna. Ak nevieš kam investovať, tak čítaj náš článok a nechaj sa inšpirovať.Adobe (ADBE)

Jeden z najstabilnejších podnikov z technologického odvetvia je Adobe. Tržby medziročne vzrástli o 26% a zisk za akciu vzrástol o 38 %, keď spoločnosť dosiahla rekordné príjmy za 1. štvrťrok a zvýšila celoročné poradenstvo v oblasti sily svojich firiem v oblasti Creative Cloud, Document Cloud a Experience Cloud. Ich akcie môžeš aktuálne nakúpiť za cca 513 dolárov.


Facebook (FB)

3,3 miliardy ľudí aktívne používa každý mesiac jeden z produktov Facebooku. Akcie spoločnosti Facebook vzrástli o 7,8% v prvom štvrťroku. Vo svojej správe o príjmoch z konca januára spoločnosť Facebook oznámila ďalší program spätného výkupu akcií v hodnote 25 miliárd dolárov, čo by malo zabezpečiť rast akcií smerom nahor. Aktuálna hodnota akcie je cca 301 dolárov.


Alibaba Group (BABA)

Dobre skomponované portfólio by malo dbať aj na geografickú rozmanitosť. Čínsky gigant Alibaba Group sa javil ako relatívne bezpečný spôsob. Hodnota akcií sa v prvom štvrťroku znížila o 2,6%, v dôsledku kombinácie nadmerných obáv z vyradenia z burzy a protimonopolných zásahov v Číne. Avšak vo štvrtom štvrťroku tržby spoločnosti vyskočili medziročne o 37%! Aktuálne je hodnota jednej akcie cca 228 dolárov.


Sonos (SONO)

Spoločnosť Sonos vyrába elegantné produktory, v prvom štvrťroku dosiahla výkonnosť rekordnýc 60,2%. Spoločnosť Sonos stavila na trend „pracuj z domu“ a uprednostnila projekty na zlepšenie fungovania domácností, a tiež domácu zábavu. V minulom štvrťroku vzrástol čistý príjem Sonos o 87%! Aktuálna hodnota akcie je cca 40 dolárov.


Spotify Technology (SPOT)

Výsledky švédskej spoločnosti za štvrtý štvrťrok, hlásené vo februári, boli negatívne ovplyvnené devízovými výkyvmi. Základné podnikanie však stále zostáva silné a počet aktívnych používateľov mesačne stúpol medziročne o 27% na 345 miliónov. Spotify múdro vstupuje do živého audio podnikania vďaka nedávnej akvizícii konkurenčnej spoločnosti Lockhouse Roomhouse v hodnote 50 miliónov dolárov. Aktuálna cena za akciu je cca 269 dolárov.