Alibaba nekončí a jej akcie sú lacnejšie!

Učiteľ Jack Ma zakladá spoločnosť Alibaba za založiť sieť, ktorá by pomáhala malým a stredným podnikateľom pri navyšovaní ich predajov. Píše sa rok 1998 a nikto netuší, čím sa stane Alibaba. Prečítaj si, akú pozíciu zastáva spoločnosť dnes!


Alibaba je nadnárodná technologická spoločnosť, podľa niektorých štatistík je najväčšia online obchodná spoločnosť na svete. Jej 3 hlavné platformy sú Taobao, Tmall a Alibaba.com. Majú stovky miliónov používateľov a používajú ich milióny obchodníkov a firiem.


Problémy v Alibabe

Hodnota akcií spoločnosti išla rapídne dole, pretože Alibaba čelila rôznym výzvam a obavám. Za pád akcií môžu hlavne obavy z regulačných tlakov a antimonopolná legalizácia. Nepriaznivú situáciu tiež nepodporila strata zakladateľa Alibaby – Jack Ma.


Pozitívny vývoj

Na rast akcií malo pozitívny vplyv vystúpenie zakladateľa Alibaby Jack Ma na verejnosti. Po troch mesiacoch jeho neprítomnosti sa konečne objavil na verejnosti ale podrobnosti o tom, čo sa stalo nie sú známe. Jack Ma zmizol po tom ako kritizoval čínsky regulačný systém a konšpiračné teórie o jeho smrti boli hneď na svete.

Ak sa pozrieme na výnosy Alibaby z decembra minulého roka, tak je tam značný nárast. Alibaba nielenže odvtedy pokračovala v dosahovaní rastu výnosov vysoko nad 30%, potom však spoločnosť pokračovala aj v ďalšom pokroku, ako napríklad cloud computing.


Kedy sa oplatí nakupovať akcie?

Najlepší čas na nákup akcií bol, keď sa obchodovali za cca 220 dolárov niekoľkokrát za posledných šesť mesiacov. Aktuálna cena k 28.4. 2021 je cca 236 dolárov za 1 akciu. Oproti iným technologickým gigantom je cena týchto akcií zatiaľ relatívne nízko. Pozri si náš výpočet, koľko si mohol získať na kúpe akcií, ak by si ich nakúpil pred 3 rokmi:


Ak ťa zaujíma viac info o spoločnosti Alibaba alebo premýšľaš o investovaní do inej spoločnosti, tak sa nám ozvi a my ti poskytneme potrebné informácie. Klikaj na CHCEM INVESTOVAŤ a ozvi sa nám!