Investovať do krásy?

Niekto má dobré gény a dostane krásu do vienka už pri narodení, ďalší si ju musí vydrieť tvrdo, napríklad vo fitku, ale ten kto sa nezaoberá iba svojim profilom na Instagrame, tak sleduje, ktorá kozmetická spoločnosť prosperuje a predáva akcie!

Selfie

Dnes si predstavíme medzinárodnú firmu Estée Lauder. Jej produkty si môžeš kúpiť kdekoľvek na Slovensku, a tiež si povieme o možnostiach investovania do tejto spoločnosti. Neviem ako ty, ale pre mňa je srdcu bližšie investovať svoje peniaze do produktov, ktoré poznám a do značiek, ktoré som vyskúšala.

V skratke a zaujímavo o Estée Lauder

Estée Lauder - jedna z najväčších spoločností vyrábajúcich kozmetické produkty. Vo svojom portfóliu má viac ako 25 brandov a nájdeš ju vo viac ako 150 krajinách. Ak sa chceš dozvedieť viac o histórii spoločnosti a jej zakladateľoch, tak odporúčam výborný článok na Bloombergu alebo v slovenčine na Forbese.

Na webovej stránke Estée Lauder nájdeš oficiálny zoznam dostupných značiek na Slovensku.

Estée Lauder značky

Moja top značka je MAC. Odhliadnuc od kvality produktov a nádhernej farebnej škály rúžov ma zaujal aj ich slogan: „All Ages, All Races, All Genders.“....nádherná myšlienka.

Investovanie do značky MAC

Čo si nevedel/a

Poznáš ikonickú ružovú stužku? Jej kúpou môžeš podporiť boj proti rakovine prsníka! Táto kampaň vznikla práve z iniciatívy spoločnosti Estée Lauder. Kampaň proti rakovine prsníka získala viac ako 99 miliónov dolárov na podporu globálneho výskumu, vzdelávania a lekárskych služieb, pričom viac ako 80 miliónov dolárov financovalo 321 grantov na lekársky výskum prostredníctvom Nadácie pre výskum rakoviny prsníka (BCRF).

Viac info o celej kampani nájdeš TU.

Pekne spracované sú aj videá na Youtube s ambasádorkou spoločnosti Karlie Kloss. Ak ťa teda zaujíma návšteva labu Estée v podaní tejto krásky alebo chceš vidieť rannú rutinu s Karlie počas karantény, tak klikni sem.

Investičný pohľad

Čo by si si kúpil/a, ak by si mala navyše 1 500 eur? Poďme si spoločne pozrieť pri akej výške investície a akom časovom horizonte sme mohli získať uvedenú sumu.


Spoločnosť Estée Lauder si nerozoberáme náhodou. Ak by sme sa detailnejšie pozreli na jej ekonomický vývoj a na jej zisky, tak by sme zistili, že tento beauty gigant stojí naozaj za povšimnutie. Praktické informácie nájdeš aj TU.


Na www.marketwatch.com si môžeš pozrieť aktuálny vývoj akcií spoločnosti Estée Lauder a zhodnotiť sám/a, či je to zaujímavá investičná príležitosť.

Rast akcií spoločnosti Estee Lauder

Náš výpočet

Výpočet investície do akcií spoločnosti Estée Lauder

Vypočítali sme teda, že ak by sme investovali pred 5 rokmi 1000 eur, tak dnes by bola hodnota investície 2510,85 eur. Našim cieľom je poskytovať fakty, pravdivé a reálne informácie, ktoré ti môžu pomôcť pri zhodnotení tvojich peňazí. Preto si zapamätaj, že:

Tvoja vedomosť je TVOJA SUPERPOWER!

A s tým, čomu nerozumieš, ti vieme pomôcť, tak sa nám neváhaj ozvať!


Zdroj:

www.elcompanies.com

www.marketwatch.com

www.cleanpng.com

www.unsplash.com