Investuješ do akcií spoločnosti slávnej herečky Jessicy Alba?

Hollywoodska herečka Jessica Alba založila v roku 2011 firmu s názvom Honest. Spoločnosť sa špecializuje na kozmetické produkty bez chemikálií pre dospelých a aj deti. Pred niekoľkými dňami Jessica vstúpila na burzu akcií a jej spoločnosť má aktuálne hodnotu takmer 2,1 miliardy dolárov.

Uhlíkovo neutrálna spoločnosť The Honest sa zameriava na predaj prírodnej kozmetiky bez chemikálií. Ich zákazníkmi sú tiež rodičia, ktorým záleží na kúpe detských plienok, obrúskov a kozmetiky bez škodlivých prímesí.


Covid a jeho vplyv

Spoločnosť The Honest Company mala v roku 2020 tržby okolo 301 miliónov USD, čo predstavuje 28-percentný nárast oproti minulému roku. Na zvýšenie zisku spoločnosti The Honest má vplyv aj pandémia koronavírusu. Môže za to zvýšený dopyt nielen po čistiacich prostriedkoch.


Hodnoty spoločnosti Honest

Nielen profit je záujmom tejto spoločnosti ale aj udržateľnosť a pomoc slabším. Charity podporuje darovaním svojich výrobkov, pomáha oblastiam po zasiahnutí katastrofami, dokonca pomohla rodinám, ktorých zasiahol Covid-19!


Hlavná kreatívna riaditeľka spoločnosti Jessica Alba je vlastníkom 5,65 milióna akcií. Pôvodne neplánovala predať svoje podiely. Predaj akcií jej priniesol podiel v hodnote približne 90 miliónov dolárov.

Ak si sa rozhodol investovať do akcií spoločnosti The Honest a potrebuješ pomoc, tak nám napíš a my ti pomôžeme.