Rok 2020 bol prelomovým pre spoločnosť Moderna!


Nikto nevedel na začiatku roka 2020, že koronavírus zasiahne celý svet. Pre niektoré spoločnosti bol prelomovým rokom vo výrobe a predaji vakcín. Nikto si neprial príchod zákerného vírusu ale niekto sa s ním musel „popasovať“. Takouto spoločnosťou je aj Moderna!

Moderna sa vyvíjala progresívne za posledných 10 rokov. Má viac ako 20 vývojových programov, podarilo sa jej vyvinúť spoľahlivú vakcínu zachraňujúcu životy, zamestnáva viac ako 1300 ľudí a zameriava sa na výrobu rôznych farmaceutík.


Spoločnosť má excelentnú základňu pre vytváranie silnej kultúry kvality. Má jasnú misiu zameranú na odvážnosť, spoluprácu a snaží sa tiež nájsť lieky na zriedkavé ochorenia.

Spoločnosť Moderna bola založená v roku 2012. Na začiatku roka 2020 bol COVID-19 ešte len v počiatočných fázach šírenia a Svetová zdravotnícka organizácia oficiálne vyhlásila pandémiu až 11. marca.


Keďže na trhu nie sú žiadne produkty, nemožno poprieť, že ich vakcína na COVID-19 je zodpovedná za prudký rast spoločnosti Moderna.


Po vypuknutí pandémie cena akcií prudko vzrástla. Z 35 USD za akciu v polovici marca cena išla rýchlo hore a vzrástla na 172 USD do konca roku 2020. Aktuálna cena sa pohybuje okolo 126 USD.

Pozrime sa ako by sa vyvíjala naša investícia 1000 eur po dobu 8 mesiacov:

Spoločnosti, ktoré vyrábajú vakcíny môžu byť zaujímavou investičnou príležitosťou. Ak chceš začať investovať do akcií takýchto spoločností, tak klikaj na CHCEM INVESTOVAŤ!