Sara Blakely, zarába miliardy, ale začala svoj biznis len s 5000 dolármi!

Týmto príbehom o reálnej žene – podnikateľke, chcem inšpirovať všetky ženy, aby sa nebáli podnikania, či investovania. Verím, že ak prekonáš svoj strach, tak môžeš dosiahnuť čokoľvek, presne ako Sara Blakely.


Saru Blakely som prvýkrát videla v reality show Shine On with Reese na Netflixe. Táto show bola pre mňa jednou veľkou inšpiráciou a odporúčam ju naozaj KAŽDEJ žene!


Sara Blakely je zakladateľka značky Spanx, a tiež bojuje za ženské práva. Jej instagramový účet je čistá radosť a hlavne veľká inšpirácia pre všetky ženy.

Príbeh zakladateľky SPANXu Sara Blakely sa začína, keď sa chystala na večierok a uvedomila si, že nemá správnu spodnú bielizeň, ktorá by jej nepresvitala cez biele nohavice. Vyriešila to po svojom a nožnicami odstrihla hrubšie švy z nohavičiek! Tu sa začína príbeh výroby geniálnej spodnej bielizne, ktorá rieši každodenné problémy žien. Značka má tiež dôležitú misiu a tou je: „Pomáhať ženám cítiť sa skvelo v ich vlastnej koži a využiť svoj potenciál.“

V marci v roku 2012 bola zakladateľka Sara vyhlásená časopisom Forbes za najmladšiu ženskú miliardárku na svete. Tu treba povedať, že podnikateľka začínala s investíciou 5000 dolárov do svojho biznisu a nikdy nemala žiadnu pôžičku!

Spoločnosť SPANX bohužiaľ nenájdeme na akciovom trhu, preto som vybrala ďalšie 4, ktoré majú k SPANXu veľmi blízko a môžu byť zaujímavou investičnou príležitosťou.

1. Hanesbrands (HBI),2. Maidenform (MFB),

3. Warnaco (WRC)

4. Limited Brands (LTD)


Nezabudni si pozrieť show Shine On with Reese, daj nám vedieť ako sa ti páčila a kontaktuj nás, ak potrebuješ poradiť s investovaním od 5000 eur!


Zdroje: www.spanx.com, www.instagram.com/spanx, www.hanes.com, www.maidenform.com,

Tags: