Spotify nemusíš len počúvať, môžeš doňho aj investovať a slušne zarábať!

Aj hudobné vody sa občas rozbúria a jedna veľká vlna trendu prišla práve s platformou Spotify! Dnes si povieme, že môžeš vlastniť kúsok z tvojej obľúbenej hudobnej appky, predstavíme si prečo je spoločnosť zaujímavá investičná príležitosť a možno si aj zaspievame.

Spotify je švédska spoločnosť, ktorá poskytuje zvukové streamy a mediálne služby. Nie je na trhu pár mesiacov ale je stabilná a založená bola už v roku 2006. Platformu vlastní spoločnosť Spotify AB, verejne obchodovaná spoločnosť na newyorskej burze cenných papierov od roku 2018 prostredníctvom svojho holdingu spoločnosť Spotify Technology SA so sídlom v Luxemburgu.


Spotify v číslach


Počet používateľov sa vyšplhal za rok 2020 na cca 320 miliónov. Z toho je platiacich používateľov zhruba 144 miliónov. V súčasnosti má služba neuveriteľných viac ako 22 miliónov fanúšikov na Facebooku a na Instagrame cca 6,5 milióna followerov.


Svoje top songy si môžeš so Spotify pustiť dokonca aj na Apple Watch. Túto platformu môžeš používať aj ako sociálnu sieť a sledovať, čo počúvajú tvoji priatelia.

Mne učarovala komunikácia spoločnosti hlavne na Facebooku. Smart videá plné farieb sú moja šálka kávy! Ak si prebehneš v rýchlosti web Spotify, tak budeš minimálne vizuálne veľmi spokojný. Tieto fakty by ma určite zaujali a začala by som premýšľať, či práve akcie Spotify nie sú dobrou investíciou do budúcnosti.


Prečo je Spotify top hráč na hudobnom trhu?


Spotify považujem za víťaza roku 2020 aj vďaka filozofii "STAY AT HOME". Pandémia nám priniesla obmedzené možnosti kultúrneho vyžitia a život bez hudby nie je život! Tento fakt zahral streamovacej spoločnosti pekne do karát a nižšie si ukážeme jej akciový rast.


Na nasledujúcom grafe môžeme vidieť ako hodnota akcií narástla počas 2 rokov:

Koľko môžeš zarobiť?


Teraz to najpodstatnejšie. Poďme si ukázať jednoduché využitie potenciálu investovania v konkrétnom prípade spoločnosti Spotify. Ty sám rozhodneš, aký veľký „kúsok“ spoločnosti by si chcel vlastniť. Ukážme si to na peknom príklade s 2 rôznymi výškami investície:

Na obrázku sme uviedli 2 rôzne výšky investície a vypočítali sme si podľa rastu akcií reálny zisk /profit/. Teda ak by sme investovali 1.6. 2018 1000 eur do akcií spoločnosti Spotify, tak 11.1. 2021 by sme boli v zisku 990,48 eura.

Čo by si povedal na takýto zisk ty?


Ak sa chceš dozvedieť viac o podobných investíciách a možných príležitostiach na trhu s akciami, tak sa nám ozvi!